OKNA NIETYPOWE

Okna o tzw. profilu belgijskim to rozwiązanie z kapinosem drewnianym na skrzydle. Rozwiązanie to nawiązuje do konstrukcji okna skrzynkowego, przy zastosowaniu nowoczesnego wykonania jakim jest okno jednoramowe. Dzięki zastosowaniu drewnianych okapników system pozwala zachować wygląd okien z XIX wieku. System dedykowany na rynek francuski, belgijski i holenderski do budynków zabytkowych. Dodatkowo zapewnia wysokie parametry izolacyjności i szczelności. Okna dla osób ceniącym sobie piękno i delikatność.

Okna z tzw. okapnikiem drewnianym to rozwiązanie z drewnianą maskownicą okapnika na ościeżnicy. Rozwiązanie to nawiązuje do konstrukcji okna zabytkowego. Poprzez zastosowanie maskownicy drewnianej unikamy eksponowania elementów aluminiowych okna tak charakterystycznych dla rozwiązań używanych w nowoczesnej stolarce. Drewniany okapnik zamontowany jest tak, aby zachować minimalną szerokość drewnianych profili zapewniając im jednocześnie długotrwałą wytrzymałość. Przestrzegając obostrzeń, które związane są z ochroną budynków zabytkowych potrafimy sprostać wymogom technicznym, takim jak ochrona cieplna i akustyczna.

Okna rustykalne to zazwyczaj rozwiązania stosowane jako repliki okien zabytkowych. Pisząc zazwyczaj stwierdzam że, coraz częściej elementy ozdobne w postaci – ozdobnych listew przymykowych, ozdobnych listew slemieniowych, ozdobnych główk oraz stopek, szprosów i innych ozdób są montowane również w oknach produkowanych współcześnie, także przez naszą firmę.

Stolarka okienna może wpłynąć na charakter całej inwestycji. Decydując się na wykończenie domu lub mieszkania w stylu rustykalnym nie można zapomnieć o oknach, które skutecznie podkreślą końcowy efekt projektu. W ofercie Grab , producenta okien, drzwi i akcesoriów, znaleźć można wiele rozwiązań, które idealnie wpiszą się w rustykalną stylizację.

Okucie kryte to okucie w którym nie widać zawiasów w oknie gdy jest ono zamknięte. Okucie to pozwala uniknąć nie zawsze ciekawego widoku okuć w narożach okien i ich osłonek. Cały mechanizm okucia jest zamknięty we wręgu okiennym. Znika całkowicie problem doboru koloru osłonek. Okno posiada elegancki wygląd. Zastosowanie okuć krytych pozwala na otwarcie skrzydła do kąta 90 stopni. Okucie te mogą być modyfikowane np. jako antywłamaniowe

Okno gotyckie wykonane z drewna sosnowego w kolorze dąb z palety Gori z charakterystycznym dla tego stylu szkłem witrażowym. Styl gotycki to styl związany z kulturą rycerską, mieszczańską i dworską. Jego cechy to lekkość, strzelistość, smukłość, duże witraże okna. Najłatwiej poznać gotyk, po charakterystycznym łuku ostrym. Europejskie kościoły budowano nie z cegły lecz z kamienia. Fasady, wyciągnięte w górę, wystają ponad miejskie inne budowle. Charakterystyczne dla gotyku wnętrza są przestrzenne, monumentalne i wysokie, np. francuskie, niemieckie, angielskie, w Polsce Kościół Mariacki w Gdańsku, Krakowie, Katedra we Wrocławiu. W Europie kościoły mają, większe niż Polsce, witrażowe okna. Przez okna wpada więcej światła i katedry są jaśniejsze.

Okna łukowe i o innych kształtach to zazwyczaj rozwiązania stosowane jako repliki okien zabytkowych ale również coraz częściej stosowane we współczesnym budownictwie. Nasz park maszynowy praktycznie stwarza nieograniczone możliwości wykonania okien o rożnych kształtach.

OKNA ” ZE SZPALETAMI ”

Okna ze szpaletami to różne rodzaje okien której wymagają specjalnej zabudowy. Wykonujemy zarówno zabudowy dla okien współczesnych – jednoramowych jak i zabytkowych – skrzynkowych.
Szpalety drewniane nadają oknom ciepły, ozdobny charakter. Komplet najczęsciej stanowią drewniane parapety oraz inne dodatki np. okiennice.

OGRODY ZIMOWE

Jako producent ogrodów zimowych oferujemy Państwu konstrukcje, które idealnie skomponują się zarówno w połączeniu z nowoczesną architekturą, jak i tą zabytkową. Nasi projektanci, tworząc ogród zimowy, dokładnie wsłuchują się w potrzeby Klienta. Dzięki temu powstaje wyjątkowe miejsce, które dodaje uroku domowi i staje się przestrzenią relaksu oraz wypoczynku, dostępną przez cały rok. Ogród zimowy (oranżeria) niegdyś kojarzony z luksusem (ze względu na ceny) powoli staje się integralnym elementem nie tylko rezydencji ale i mniejszych budynków jednorodzinnych. Sposród walorów ogrodów zimowych można wymienić:
? powiększenie powierzchni mieszkalnej o atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego,
? zwiększenie komfortu mieszkania,
? możliwość obcowania z naturą w każdej porze roku i przy każdej pogodzie,
? stworzenie miejsca dla hodowli roślin wymagających nasłonecznienia,

Okna przesuwne w stylu angielskim sash windows doskonale sprzwdzają się zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej. Okna typu sliding sash działają w systemie przesuwnym góra – dół. Napęd skrzydeł jest wspomagany poprzez ciężarki / skrzydło okienne przesuwa się poprzez odwrócenie wagi skrzydła do ciężarków przymocowanych do przewodu i przechodzenie przez koło pasowe / lub sprężyny / gdzie używa się naprężeń sprężynowych aby płynnie przesuwać skrzydło w górę i w dół / Elementy wspomagające ruch skrzydła są umieszczone po ich bokach, co umożliwia otwieranie okna bez konieczności użycia dużej siły.

Akcesoria do okien typu Sash na ciężarkach

Rogi okienne
Krążki linowe
Sznury i łańcuchy
Ciężarki
Uszczelki
Zamki zabezpieczające
Systemy zabezpieczające
Uchwyty / podnośniki

Okna angielskie casement windows są otwierane na zewnątrz. Fakt że okna są otwierane na zewnatrz daje nam duże możliwości aranżacyjne oraz wygodę z uwagi na brak kolizji z ewentualnymi przedmiotami ustawianymi na parapecie. Sposoby otwierania – rozwierne, uchylne oraz rozwierno – uchylne.

Akcesoria do okien typu casement

Zawiasy

Uszczelka

Wywietrzniki

Okucie

Systemy zabezpieczające

Klamki

Translate

Facebook

+48818288848